Mistrovský kurz I

Staňte se Mistrem svého života: 1. díl - Vztah člověka k sobě samému.


29. den – Sex

Všichni jsme tady proto, že někdo kdysi dávno dělal sex. Pravděpodobně tu nejsme jenom proto, ale je to jedna z podmínek. Bez sexu bychom tu nebyli.

Sex tedy znamená náš počátek, a řekněme si hned, že k sexu v naší společnosti není právě ideální přístup. Nahota je zakazována a zesměšňována, lidé se před sebou zakrývají a za svou nahotu se stydí, nebo to aspoň dělají, aby zapadli. Nešlo by přitom ani tak o nahotu, jde pouze o pohlavní orgány. Proč?

Jsme vychováni, že pohlavní orgány jsou něco, za co je třeba se stydět, a sex, to je něco nepředstavitelně špatného a nečistého. Je dobrý jen a pouze pro výrobu dětí, a nelze provozovat sex jen pro radost, a už vůbec ne mimo manželství, protože je to hřích. Sexovat, aniž by zhřešili mohou jen manželé, a ani ti z něj nesmí mít radost, protože to je také hřích. Nám to dnes zní srandovně, ale co ty milióny lidí, kteří tomu věřili a pravidelně chodili uplácet své kněze, aby jim to vylepšili u jakéhosi boha? Někdo namítne, že si tohle nemyslí a že toto pro něj neplatí. To je ovšem omyl.

Takto totiž žily stovky generací před námi, a my tento přístup máme v podvědomí a v genech. Všichni do jednoho, protože všechny odpůrce, kteří se k nám nepřidali jsme už vyvraždili. Tím jsme všichni na stejné lodi a můžeme pokračovat.

Pokud je sex špatný, jsme my, kteří jsme díky němu vznikli, automaticky také špatní. To je něco, s čím se každý člověk celý život pere, aniž by to kolikrát (dnes už většinou) vůbec věděl. Proto se tady zabýváme sexem, abychom věděli, že pokud chceme ve svém životě uzákonit to, že jsme dobří – a my víme, že jsme dobří – budeme muset ve svých vlastních očích očistit sex. Někteří už s tím začali, a my budeme pokračovat, protože..

..no protože pokud je na světě něco, co dokáže vytvořit přirozenou cestou nový život, není to špatné, ale božské. Sex je dobrý, pohlavní orgány nejsou prokletím, ale darem, a radost ze sexu je totéž jako radost z čehokoliv jiného. Na toto myšlení bude třeba si zvyknout, protože Radost a Láska jsou jedno. Láska i Radost mizí tam, kde začíná Strach.

Náš sex je strachu plný. Člověk se bojí volně sexovat, aby nechytil nějakou chorobu, nepočal dítě, bojíme se, jestli se to tomu druhému bude vůbec líbit, jestli to nedělá jen ze zvyku nebo jenom kvůli nám, bojíme se, že po nevydařeném sexu ztratíme partnera – a čeho se bojíme, to doslova přitahujeme do svého života. A v našem sexu figurují stovky strachů, které jsme si vymysleli původně jen a jen proto, že cítit radost při sexu je hřích. Abychom tedy nepohněvali boha naší zcestnou radostí, nahradili jsme ji strachem. Na každém strachu je založený nějaký business. V případě sexu je to kromě církve a doktorů také pornografie a antikoncepce.

Ještě si někdo myslí, že se ho to netýká?

Tip:

Vzdá-li se člověk několika předsudků, může najednou užívat života ne po kapkách a jediným orgánem, ale plnými doušky a celou svou bytostí, celým člověkem. Přemýšlejte o tom, jaký by byl váš život bez předsudků. Hle, SVOBODA!

Citát:

Funkcí biologických pudů není zaručit přežití druhu. Jejich funkcí je umožnit vám prožívat jednotu, která je skutečnou přirozeností vaší existence. Plození je důsledkem dosažení jednoty, nikoli důvodem k hledání jednoty.

Kdyby bylo plození jedinou funkcí sexuálního aktu, neměli byste nejmenší důvod věnovat se této činnosti, neboť život lze vytvořit i ve zkumavce. To by však neuspokojilo ty nejzákladnější touhy duše, jež jsou mnohem širší než pouhé plození. Hlavním úkolem duše je vytvořit to, čím opravdu jste.

Funkcí sexuálního pudu je prožívat jednotu života, nikoli rozmnožovat život.

N.D.Welsh

Afirmace:

Vážím si své sexuality.

Komentář:

Sex opravdu může vést k jednotě, a v minulosti bylo třeba strašlivého množství zákazů a omezení, aby na to lidé nepřišli. Důvody jsou zřejmé a píšu o nich pořád dokola. U sexu přidávám:

- sexuální energie bývá nazývána Hadí silou a je léčivá, ba uzdravující… – sex je nejpřirozenější způsob, jak ji aktivovat (projevovat), a nechat vystoupat páteří vzhůru. To je to, co se normálně děje při orgasmu. Orgasmus znamená splynutí s Jednotou. Lidé tedy sexují proto, aby zažili Jednotu, byť na kratičký okamžik…

- existují způsoby, jak tento stav prodloužit až na hodinu. Takový zážitek od základů změní váš život.


© dirosloví.cz | Průvodce diroslovím | Mapa stránek | Ke stažení | Meta info