Mistrovský kurz I

Staňte se Mistrem svého života: 1. díl - Vztah člověka k sobě samému.


23. den – Tvoření

To je to nejjednodušší. Vesmír je něco jako obrovský kopírovací stroj, mechanismus reagující na naše myšlenky, slova a činy, který to všechno zaregistruje, mnohokrát zesílí a vyplivne hotovou realitu. Vše, co řekneme za slovy „Já jsem“ je něco, na co vesmír okamžitě a velmi silně zareaguje.

Zrovna taková síla je prohlášení záměru. Slova: „Mám záměr urychlit svůj vývoj“ způsobí neuvěřitelný obrat ve vašem životě. Je to jako sednout ze staré škodovky do dobře zajeté fabie. Slova „Mám záměr prožít tento den“, pronesená ráno, jsou nejlepší zárukou naplněného dne.

Rozhodnutí je podmínkou takového prohlášení. Je sice hezké, že bychom chtěli mít ve svém životě dost peněz, skvělého partnera a lidského nadřízeného, ale taková krásná představa je nám houby platná, pokud se pro ni nerozhodneme a neučiníme ji reálnou.

Totiž, takovým rozhodnutím se dostáváme tam, kde jsme chtěli být, prozatím na slovní úrovni. Rozhodnutí je ten počin, jak se tam dostat.

Takové rozhodnutí uvedeme v reál jakýmkoliv činem vycházejícím z tohoto rozhodnutí. Zádrhele jsou tu hned tři, všechny zásadního významu.

Jeden je jasný, myšlenky tvoří, slova tvoří, a obojí podle svého přesného významu. Zkuste se třeba rozhodnout, že něco chcete. Jakou realitu vytvoříte? Chtění! Budete víc a víc chtít.

Slova jako chci, snažím se, ale i čekám vám vytvoří chtění, snažení a čekání, a pokud je vyslovíte nahlas, můžete chtít, snažit se a čekat až do konce života, a kdo ví, jestli ne i potom.

Proto mistr říká „Jsem“, „Způsobuji“, „Vytvářím“, „Manifestuji“, „Projevuji“ atd. Říkáme to, co chceme, aby se dělo.

Další zádrhel je to, že pokud po rozhodnutí věnujeme pozornost pochybnostem, které většinou přijdou, jedná se zase o myšlenky či slova a z nich plynoucí činy, takže rozhodnutí je třeba zopakovat. První myšlenka je ta, kterou potřebujeme slyšet – je to pravda o nás rovnou z podvědomí. Všechny ostatní myšlenky jsou pouze výplody logické mysli, která se snaží být užitečná – během několika vteřin vyprodukuje libovolný počet důkazů, proč právě ta první myšlenka nemůže být správná. Rozhodnout se a pochybovat je jako říct číšníkovi „Přineste mi vepřové a nebo kuřecí“. V lepším případě nedostaneme nic.

Poslední nástrahou je existence tzv. řídící myšlenky. Kupříkladu když člověk něco chce, může to znamenat řídící myšlenku „Nemám“. To znamená rozpor, a proto rozhodování na základě chtění nebývá úspěšné – jen proto, že člověk opomenul řídící myšlenku, kterou jako první je potřeba změnit.

Tip:

Vaše slova budou s narůstající čistotou mysli a vyjadřování získávat na síle.

Všechno, co řeknete se začne okamžitě dít. Važte slova. Cokoliv vyřknete je vaše životní síla oživující myšlenku zvukem, který dostává tvar podle obsahu vašich slov. Hle, Stvoření.

Citát:

Slovo se stalo tělem.

A přestaňte se už snažit nastrkat tělo zpátky do slov.

Anthony de Mello

Afirmace:

Mám záměr bezpečně poznat tvůrčí sílu svých slov.

Komentář:

Nebude trvat dlouho, a vaše myšlenky budou tak silné, jak silná jsou dnes vaše slova. Představte si, jak silná budou vaše slova pak.

A představte si, co se stane, když řeknete nějakou hloupost…

Dávejte si pozor na všechno. Nemáte-li možnost říct něco bez rizika, raději nemluvte.

Je lepší nic neříkat a rozsvítit světlo, než říct „Nevidím“, a ztratit zrak. Řeknete „Je mi zima“, nebo dokonce „Mrznu“, a bude to tak.

Řekněte cokoliv, a bude to tak.


© dirosloví.cz | Průvodce diroslovím | Mapa stránek | Ke stažení | Meta info