Mistrovský kurz I

Staňte se Mistrem svého života: 1. díl - Vztah člověka k sobě samému.


22. den – Slovíčkaření

My už víme, že podvědomí vynechává zápory. Slova „Nebudu kouřit“ jsou stejně platná jako „Budu kouřit“. Už také víme, že přítomným časem programujeme budoucnost a budoucím časem plýtváme energií, teď se naučíme, jak si můžeme minulým časem pomáhat od problémů. Podíváme se na příklad kuřáka, který chce přestat kouřit.

Úplně nejhorší je kombinace: „Chci přestat kouřit“, a „Snažím se přestat kouřit“. Vytváříme chtění či snahu přestat kouřit, což je činnost, kterou můžeme dělat donekonečna. Chtěním a snahou nedosáhneme ničeho kromě dalšího chtění a snahy.

Slova budu kouřit si podvědomí přebere relativně neškodně, znamená to, že někdy v budoucnosti si asi zapálíme.

Když ale řeknu „Kouřím“, dělám ze sebe kuřáka.

Co asi provedou slova typu „Rychle cigáro, nebo umřu!“?

Slova „kouřil jsem“ říkají pravdu o tom, co bylo. Tato slova nic neprogramují.

Jak odstraním kouření ze slov? Následujícím způsobem:

Člověk, který nedopatřením vyřkne „Jsem kuřák.“ a všimne si toho, měl by se se stejnou intenzitou opravit:

„Byl jsem kuřák.“ Tím už jsme řekli pravdu a odkázali problém do minulosti. Teď odstraníme problém ze slov:

„Byl jsem.“ – teď jsme se ve slovech dostali k čistému bytí, tedy mj. k čisté pravdě. Tu teď převedeme do přítomnosti:

„JSEM!“ a tím i do budoucnosti, protože přítomným časem si programujeme budoucnost.

Od kuřáka k samádhi. Možná se teď někdo směje, ale toto je jeden z nejmocnějších nástrojů na trhu, a už kolik lidí zažilo hned po svém prvním upřímně proneseném „slovíčkaření“ také své první vytržení a sjednocení s Bytím.

Zlozvyky je nejlepší hned nahradit něčím pozitivním, protože záporná vazba je také vazba. Co takhle nasadit si do hlavy nějaký pěkný prográmek nebo záměr?

Já jsem…! Mám záměr stát se…!

Pokud skutečně chceme ze svého života něco odstranit, je nutné přestat se tím úplně zabývat. Odvrátit se jinam. Dejme však obrovský pozor, abychom se nepřestali zabývat něčím, co nutně potřebujeme. Mohlo by nám to být osudné, zvlášť pokud si ještě nejsme naprosto jistí v rozpoznávání, jak se nám nevyřešené věci připomínají.

Tip:

Hlídejte si, co říkáte. Teď už neustále. Když k někomu mluvíte a neposloucháte se, mluvíte zbytečně.

Když zaslechnete něco, co ve svém životě nechcete, opravte se. Slovíčkaření, jakkoliv je stupidní a člověk si při něm může připadat potupně, je nejúčinnější a nejlepší postup, který tu existuje.

Jakmile někomu něco říkáte a trváte na tom, že on to nechce slyšet, buďte si jistí, že jste to vy, kdo vás teď neposlouchá.

Netrvejte na tom, že vás někdo musí zaslechnout, protože vaše slova mají řídit váš život – a jste to vy, kdo je nutně potřebuje slyšet.

Citát:

Vaše slova nám moc buď dodávají, nebo vás jí zbavují.

Plejáďané

Afirmace:

Jsem svůj autor, interpret, i posluchač. Jsem sám sebou.

Komentář:

Slovíčkaření je většinou úplně nesnesitelné. Proto se mi jeví jako nejlepší způsob, jak se naučit srozumitelně mluvit. Aspoň většina lidí si velmi rychle rozmyslela, jak dlouho jim bude trvat, než začnou mluvit bezpečně a pravdivě.


© dirosloví.cz | Průvodce diroslovím | Mapa stránek | Ke stažení | Meta info