Mistrovský kurz I

Staňte se Mistrem svého života: 1. díl - Vztah člověka k sobě samému.


12. den – Podvědomí

Podvědomí je paměť, obsahující vzpomínky na všechno. Všechno znamená to, co se stalo, co se stane i to, co se mohlo stát. Naší pamětí je podvědomí a všechno, co z podvědomí pustíme do vědomí se může začít dít.

Podvědomí vynechává zápory, nerozumí ironiím, sarkasmům, ignoruje přenesené významy, jinotaje atd. Pracuje se slovy, přesně tak, jak jsou řečena a co původně znamenají. Podvědomí pracuje i s pocity, k tomu se ale dostaneme.

Věta nejsem kuřák je pro podvědomí stejná věc jako jsem kuřák. Zpracovává se slovo jsem, a slovo kuřák. Jsem nekuřák je stejná věc. Rodičova slova „ty jsi blbej“ v nás také něco udělají. Zaprvé když mu to vrátíme, odkáže nás do příslušných mezí („To se týká tebe, ne mě“), čímž to utvrdí, vyvolá pocit nespravedlnosti a frustrace, protože on to byl, kdo nám neporozuměl, ne my jemu, a zadruhé, protože nerozumíme tomu, proč se tak chová, v nás vznikne blok, ke kterému se později, až pochopíme blbý = neschopný atd., přidá víra ve vlastní neschopnost.

Co odstraňuje bloky, je pochopení. Člověk musí pochopit, co se tenkrát stalo, rozmotat uzlíček, aby se blok rozpustil. Na tom není nic těžkého, jsou však dva zádrhele. První je ten, že málokdo připustí, že nemá pravdu. Druhý se jmenuje zvyk.

Zvyk. My všichni v sobě nosíme x bloků, jsme s nimi doslova sžití. Jsme na ně zvyklí. Někdo je na ně i hrdý. Stejně jako u nemocí. A snad nikdo z nás neměl motivaci s tím něco dělat. Málokdo věří nebo vůbec doufá v nějaké zlepšení současného stavu, málokdo se pozastaví nad zvláštním chováním svým či cizím, naučili jsme se trpně přijímat, co kdo dělá a co nám kdo řekne. Co chcete dělat s lidmi, kteří třeba už ve svých dvaceti letech ví, že jsou prostě takoví, ač jsou (pro příklad) třeba i naprosto nesnášenliví, ovšem z neúspěchů svých vztahů obviňují své okolí?

Vytahování Pravdy na světlo. Tuhle činnost děláme nejlépe vždycky, když nám není něco jasné, pak také vždycky, když se necítíme nejlépe, kdo na tohle nemá čas (= nechce čas věnovat), by měl začít aspoň když ho něco bolí, protože pokud ne, riskuje nemoc.

Podvědomí tedy pracuje s pojmy, s větami jako sestavami pojmů a s událostmi jako sestavami pojmů a pocitů.

Všechno, co podvědomí obsahuje, je automaticky součástí naší představy, ať o tom víme, nebo ne.

Tip:

Máme tu po delší době všeobecnější téma, takže se jen uvolněte, v klidu si dnešní „lekci“ párkrát přečtěte, a nechte působit.

Citát:

Dovolte, aby se vaše intuitivní já stalo průkopníkem vaší zkušenosti.

Plejáďané

Afirmace:

S důvěrou se otevírám informacím ze zdrojů mých nevědomých Já.

Komentář:

Připravte se na to, že nejpozději ode dneška občas budete vědět něco, čemu pravděpodobně nebudete hned rozumět, a často nebudete chápat, jak to, že to víte ani jak jste se to dozvěděli.

Pokud jste již dávno nezačali vědomě pěstovat důvěru ve své vlastní vnímání, začněte dnes. Použijte všechno, co jste se zatím naučili nebo vypozorovali, i to, co vám řeknu teď. Dnešní afirmaci si přepište na kousek papíru, usínejte a probouzejte se s ní, prohlašte ji i jako záměr a klidně ji začleňte do Hry se Světlem. Je to důležité, proto to pár dní dodržujte.

Zanedlouho se dostaneme k vědomé práci s podvědomím a předvedeme si nástroje, které pro tuto práci máme, a v té době už byste měli být na činnost nevědomí zvyklí.


© dirosloví.cz | Průvodce diroslovím | Mapa stránek | Ke stažení | Meta info